3 Yaş Eğitim Programı

DÜNYADAKİ EN KIYMETLİ VARLIĞIMIZ UĞRUNA HER TÜRLÜ FEDAKARLIĞI SEVE SEVE ÜSTLENDİĞİMİZ ÜZÜLDÜĞÜNE ÜZÜLDÜĞÜMÜZ, SEVİNDİĞİNE SEVİNDİĞİMİZ ÇOCUKLARIMIZIN EĞİTİMİ DOĞDUĞU ANDAN İTİBAREN BAŞLAR..ONA VERİLEN HER ŞEY EĞİTİM KAPSAMINA GİRER.ÇOCUK İÇİN İLK YILLARDAKİ EN ÖNEMLİ EĞİTİCİ ANNE BABADIR.OKUL HAYATINA İLK ADIMINI ATTIĞI ANDAN İTİBAREN ONA ANNE BABA SICAKLIĞINI VERECEK OLAN KİŞİ İSE ELİNDEN TUTAN ÖĞRETMENİDİR..

BİZ BUSE ÇOCUK AKADEMİSİ OLARAK ÇOCUKLARIMIZIN BEDENİNE OLDUĞU KADAR RUHUNADA İTİNA GÖSTEREREK AKLINI DONATIP, GÖNLÜNÜ BESLEYEREK KISACASI ONUN MANEVİ YÖNÜNÜ DE GELİŞTİRMEYİ HEDEFLEYEREK İLERLEMEYE ÇALIŞIYORUZ. ÇOCUĞUMUZA KENDİNE VE YARADANINA GÜVENMEYİ ÖĞRETEBİLİRSEK BAŞKALARI KARŞISINDA EĞİLİP BÜKÜLMEZ ÜSTÜNE DÜŞEN GÖREVİ YERİNE GETİRİR VE MANEVİ GÜÇ ELDE EDER. YANİ KİŞİSEL KİMLİĞİNİ SAĞLAM TEMELLER ÜZERİNE OLUŞTURUR.

ÇOCUĞUMUZ DÜNYAYA İLK GELDİĞİ ANDA ŞEKİLLENMEYİ BEKLEYEN TEMİZ BİR HAMUR GİBİDİR.BİZİM ELLERİMİZDE YOĞRULUP,ŞEKİLLENİR.. BİZLERDE BU HAMURUN BİLİŞSEL, KİŞİSEL, PİSKOMOTOR, SOSYAL, DUYGUSAL GELİŞİMLERİNE KATKI SAĞLAYACAK ŞEKİLDE BİÇİMLENDİREREK, ALLAHIN YARATTIĞI HER ŞEYİ SEVEN, YÜREĞİ GÜZELLİKLERE MEYİLLİ, TOPLUMA FAYDALI BİREY OLARAK ŞEKİLLENMESİ İÇİN ADIM ADIM İLERLİYORUZ.

OKULUMUZDA NELER YEPTIĞIMIZI BİR GÜNÜMÜZÜN NASIL GEÇTİĞİNİ MERAK ETTİĞİNİZE EMİNİM… ÇOCUĞUNUZ SİZDEN AYRILIP SINIFIMIZA GİRDİKTEN SONRA GÜNÜN İLK ETKİNLİĞİ OLAN SERBEST ZAMAN DİLİMİNDE SINIFIMIZDA Kİ KÖŞELERDE (BLOK, EVCİLİK, EĞİTİCİ OYUNCAK VB) ARKADAŞLARI İLE SOSYAL ANLAMDA KENDİLERİNİ GELİŞTİREREK, PAYLAŞMAYI ÖĞRENEREK OYUNLAR OYNARLAR. ÇOCUKLARIMIZLA BİRLİKTE ÇEŞİTLİ MATERYALERLE BOYAMA, KATLAMA, KESME, YAPIŞTIRMA YAPARAK EL BECERİLERİMİZİ GELİŞTİRİYORLAR.

ANADİLİ ETKİNLİĞİMİZDE ŞİİRLER, ŞARKILAR, HİKÂYELER, BİLMECELER, TEKERLEMELERİ ÖĞRENİRKEN DİL GELİŞİMİNE KATKI SAĞLIYORLAR. MASA ETKİNLİKLERİNDE İSE OYUN HAMURLARI, PARMAK BOYALARI İLE DEĞİŞİK, ÜRETİCİ FİGÜRLER ORTAYA KOYMAKTAN BÜYÜK MUTLULUK DUYUYORLAR

FEN-DOĞA ETKİNLİKLERİNDE DUYGULARIMIZI GELİŞTİREN ALAN GEZİLERİMİZİ YAPIYORUZ. OKULUMUZDA HAYVAN BESLEYEREK VE BİTKİ BESLEYEREK YENİ SORUMLULUKLAR ELDE EDİYORUZ. SINIFIMIZDA EĞLENCELİ VE İLGİNÇ DENEYLER YAPIYORUZ. GÜZEL HAVALARDA ÇOK GÜZEL VE ÖZEL OLAN BAHÇEMİZDE OYUNLAR OYNUYOR VE BAHÇE OYUNLARIMIZLA ENERJİMİZİ ATIYORUZ.

SEVGİLİ ANNE VE BABALAR; EN DEĞERLİ VARKLIKLARINIZ OLAN EVLATLARINIZI BİZE GÜVENEREK EMANET ETT İĞİNİZ İÇİN ÇOK TEŞŞEKKÜR EDERİZ. BİZLERE BU GÜZEL ORTAMI HAZIRLAYAN KURUCUMUZA MİNNETLE ŞÜKRANLLARIMIZI SUNUYORUZ.ÇOCUKLARIMIZILA BİRLİKTE EĞLENEREK ÖĞRENİYORUZ VE ÖĞRENMEYEDE DEVAM EDECEĞİZ…
SAYGILARIMLA…